הסיפור שלנו 

_MG_1150 (1).JPG

גלריה נגא לאמנות עכשווית הינה מהחשובות והדומיננטיות בסצנת עולם התרבות והאמנות בישראל עם מוניטין של קרוב ל 30 שנה.

 

קידומם של אמנים ואמניות ישראלים בארץ ובחו"ל ושמירה על תכנית תערוכות רעננה ומתחדשת היא נר לרגלנו. לאורך השנים פעלנו לטיפוחם וקידומם של אמנים רבים שהפכו לחלק מן הקאנון הישראלי,

זכו בפרסים שהם ביטוי להכרת הממסד האמנותי, פיתחו קריירות מרשימות, הציגו בתערוכות ואירועי אמנות מהגדולים והחשובים בארץ בעולם. ייצגו את מדינת ישראל באירועי אמנות בינלאומיים כמו הביאנלה בוונציה, הדוקומנטה בגרמניה, הטריאנלה ביוקוהמה ועוד.

 

עבודותיהם נכללות באוספי  המוזיאונים הגדולים בעולם כמו:  מוזיאון Tate Modern  בלונדון, מוזיאון  Guggenheim בניו יורק, מוזיאון Center Pompidu  בפריז, מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב ועוד.

 

כמו כן, הגלריה משתתפת בירידי האמנות החשובים  והמובילים בעולם, זוהי הפלטפורמה משמעותית ביותר בעולם האמנות הבינלאומי. השתתפנו בירידים כמו Art Basel Basel, Fiac Paris, Art Basel Miami, Armory Show, New York

בזמן הסגר  הראשון של מגפת הקורונה החלטנו להפיק סדרה של הדפסים משובחים וייחודיים של מיטב עבודות אמני הגלריה. כל העבודות עשויות בטכניקה של הזרקת דיו פיגמנטי על נייר כותנה במשקל 305 להבטחת  את האיכות המירבית.

מה שמייחד את העבודות הוא עבודת אוצרות ובחירה מוקפדת של כל הדפס והדפס, עבודות נבחרות שנאספו באהבה ובמחשבה רבה עליכם קהל לקוחותינו היקר.

לאור ההצלחה, החלטנו להשיק אתר בעברית הכולל הדפסים  יפהפיים במהדורות קטנות של 25 עותקים בלבד. כמו כן אנו שמחות להציע לכם רישומים נפלאים, כולם עבודות על נייר.

העבודות תגענה לביתכם ללא עלות משלוח, עם אפשרות החזרה תוך 14 ימי עבודה.

 

למתעניינים, קצת הרחבה על פעילותינו וההיסטוריה שלנו.

הגלריה הוקמה בשנת 1990 במרתף בית הורי בבית בהרצליה הצעירה.  הגלריה פעלה  במיקום זה כשלוש שנים, הציגה אמנים כלאה ניקל, עופר ללוש ,אבנר כץ, יוסי אשר ועוד.

 

ב 1994 הגלריה הועברה לרחוב דיזנגוף 34 לתל אביב בשותפות עם עדינה אלשיך, סמוך להיכל התרבות, הלב התרבותי של תל אביב. הגלריה פעלה במיקום זה שמונה שנים. שם הוצגו  לראשונה אמנים כאירית חמו, טל מצליח, אורלי מיברג, מוש קאשי, אורי גרשט ועוד הצגנו גם אמנים בינלאומיים Nicole Eisenman  Sarah Lucas     Gillian  Wearing , תערוכה של אמנים מקובה, מסן פרנסיסקו ועוד.

 

בשנת 2002 עברה הגלריה למיקומה הנוכחי במרכז הבאוהאוס של העיר הלבנה, ברחוב אחד העם 60. בנוסף לחלל התערוכות המרכזי הפעלנו גם חלל פרויקטים, אותו הקדשנו למתן הזדמנות ראשונה לאמנים צעירים ולאפשר להם להוציא אל הפועל תערוכות יוצאות דופן ובלתי נשכחות. הצגנו  אמנים כמו עדן עפרת, יאיר ברק, דרור דאום ,שחר יהלום. חלקם הפכו עם הזמן להיות אמני הגלריה.

 

במהלך השנים עשינו שיתופי פעולה רבים עם גלריות בחו"ל, הצגנו מייצבים חדשניים מחומרים מתכלים, תערוכות וידאו, תערוכות צילום, ציור ורישום. תערוכות נושא רבות  למשל, אנימציה, ספורט ,נייר ,רומנטיקה ועוד. הזמנו אוצרים אורחים לאצור תערוכות,  למשל  את תמי כץ פריימן, עדנה מושנזון, סאלי הפטל נוה ועוד.

 

הצגנו אמנים בינלאומים כמו Kader Attiaמצרפת Egill Sabebjiornsson מאיסלנד, Kara Walker מארה"ב, Shahzia Sikander  מפקיסטן ועוד.

 

פנינו קדימה לעוד תערוכות מרתקות , אמנים חדשים ומי ייתן ותקופת הקורונה תחלוף במהרה ונוכל להמשיך בתוכניותינו בכל הכוח.

 

מידע נוסף תוכלו לקבל  באתר הגלריה www.nogagallery.com

שימרו על עצמכם ובואו לבקר לכשיתאפשר.

 

 

שלכם,

 

נחמי גוטליב ועדינה אלשיך